Tepelná čerpadla

Hlavní výhody

Proč byste měli chtít tepelné čerpadlo?

Český výrobce

Ekonomické a ekologické řešení

Jedná se o nejlevnější a také nejekologičtější zdroj topení. Zároveň máte nárok na distribuční sazbu D57d (což znamená ve výsledku 20 hodin nočního proudu).

Využití obnovitelných zdrojů energie

Ke svému provozu využívají volně dostupný obnovitelný zdroj (v našem případě vzduch z atmosféry).

Autonomní systém

Samostatný, autonomní sytém, který si „žije“ vlastním životem – nemusíte se tak o něj vůbec starat.

Modely

Tepelné čerpadlo si vybíráte na míru dle svých potřeb.

Se vším Vám samozřejmě ochotně pomůžeme (vybírat můžete z naší modelové řady s označením HE – tato řada obsahuje ekologické chladivo R32).

* Včetně orientačního výpočtu tepelné ztráty Vašeho domu

HE800Si 5 kW

119 900 Kč

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,07

COP: 5,31

HE1500Si 19 kW

189 900 Kč

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,37

COP: 5,71

HE1100Si 10 kW

169 900 Kč

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,37

COP: 5,42

HE1400Si Duo 30 kW

349 900 Kč

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,44

COP: 5,72

TnG-Air Cascade - 40 kW

Cena dle nastavení

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,44

COP: 5,72

HE1400Si 15 kW

179 900 Kč

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,44

COP: 5,72

HE1400Si Duo 38 kW

369 900 Kč

Specifikace

Energetická účinnost: A++

SCOP: 4,37

COP: 5,71

Často se ptáte..

Vlastně úplně jednoduše… Systém tepelného čerpadla vzduch-voda si odebírá teplo do topné soustavy (typicky do radiátorů nebo do podlahového topení) ze vzduchu.

 

Pro ty zvídavější z Vás to můžeme vysvětlit ještě detailněji…

Základem jsou kvalitní ventilátory – ty totiž dodávají okolní vzduch do výparníku tepelného čerpadla. V něm následně dochází k odpařování kapalného chladiva (kapalné chladivo zde nabírá skupenské teplo, jež získává z dodávaného vzduchu, což způsobuje v okolí čerpadla ochlazení teploty vzduchu). Odpařené chladivo, nyní již se získaným skupenským teplem, je následně stlačeno kompresorem na právě takový tlak, jenž odpovídá teplotě topné vody. A proces pokračuje dál… Je dosaženo zkondenzování plynného chladiva ve výměníku vnitřní jednotky, přičemž při kondenzaci odevzdává toto chladivo získané skupenské teplo. Teplá voda následně proudí do topného systému (radiátory, podlahové topení) a teplo z topného systému pak zase směrem k Vám…

 

V případě, že se jedná o kompletní systém, tzn. o systém s teplou užitkovou vodou, je voda vycházející z výměníku rozdělována prostřednictvím třícestného ventilu. Teplou užitkovou vodou je pak možné se sprchovat, koupat se v ní, případně v ní mýt nádobí. Celý tento proces navíc kontroluje náš řídicí systém, a to prostřednictvím vnitřní jednotky – tzv. hydroboxu.

 

Nejjednoznačnější odpovědí na tuto otázku je pravděpodobně především celková síla poptávky na trhu – většina pořizovaných tepelných čerpadel jsou právě čerpadla vzduch-voda. Proč? Klady, ale i zápory Vám napoví…

 + PLUSOVÉ BODY

1. Pořizovací cena

Jak známo, peníze jsou vždy „až“ na prvním místě… Platí, že další systémy, tj. země-voda a voda-voda, mají obvykle vyšší vstupní náklady, než je tomu u systému vzduch-voda.

2. Požadavky na prostor a umístění

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejen samostatné co do provozu, ale zároveň také skromné co do prostoru, který potřebuje využít. Dokážete ve Vašem domě najít místo pro vnitřní jednotku o objemu 0,06 m³ a 0,36 m² plochy pro venkovní jednotku? Ano? Pak máte vyhráno…

3. Instalace, servis

Vnitřní jednotka je s venkovní jednotkou propojena pomocí chladírenského potrubí a elektrického napájecího kabelu, vše je velmi snadno dostupné. Příprava a namontování nezaberou mnoho času – již za necelý týden může být vše připraveno k ostrému provozu. Ani případná porucha nestojí za řeč – technici mají všechny součástky k dispozici, mohou tak tepelné čerpadlo velmi rychle a velmi snadno opravit.

 – MINUSOVÉ BODY

1. Měnící se topný faktor v návaznosti na teplotu vzduchu

Nic, co by Vás mělo zásadně odradit. Podobný problém mají i systémy voda-voda či země-voda (plošný kolektor).

2. Hlučnost

Každý fyzicky pracující přece nějaké ty zvuky vydává, kdo mlčí, nepracuje… O možné přílišné hlučnosti tepelného čerpadla rozhoduje často i umístění na nevhodné místo, případně také špatná montáž (správné umístění Vám doporučíme).

Resumé

Vždy se rozhodujete Vy sami. My Vám vše propočítáme, navrhneme řešení, na všechny plusy i minusy Vás upozorníme – objektivní zhodnocení je ale pochopitelně na Vás. Se systémem vzduch-voda však neprohloupíte (o čemž svědčí i zmiňovaná poptávka a spokojené ohlasy našich zákazníků).

Jak si tepelné čerpadlo, jakožto nejlevnější a nejekologičtější způsob vytápění, vede ve srovnání s tradičními zdroji tepla?

ELEKTRICKÝ KOTEL

Provozní náklady TČ jsou nižší zhruba o 69 %.

PLYNOVÝ KOTEL

Také zde vychází TČ jako vítěz, provozní náklady jsou totiž nižší o cca 41 %.

KOTEL NA TUHÁ PALIVA

Provozní náklady TČ jsou nižší o cca 6 %.

Realizace..

Jsme tu pro Vás!

Pokud jste se pro tepelné čerpadlo již rozhodli nebo ještě stále váháte a potřebujete dodatečné informace.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o naše služby?

Velmi rádi se Vám ozveme – stačí vyplnit kontaktní údaje!

Jaké služby či produkty Vás zajímají?