Klimastěna

V létě chladí, v zimě hřeje

Jaké jsou další výhody?

Budoucnost ve vytápění

Zažijte sálavé teplo v nejmrazivějších dnech a příjemný ochlazující pocit vinného sklípku při tropických venkovních teplotách.

Učiňte ze svého domova komfortní a zdravé místo pro Vás i Vaše blízké.

Představujeme Vám budoucnost topení, vodní topný a chladící systém ve stěnách a stropech.

Dámy a pánové toto je Klimastěna.

Časté mýty..

Začněme hned z ostra! ,,Nemůže to fungovat, teplo jde nahoru” Ať už se tento výrok zdá jakkoliv odzbrojující a pádný argument pro ukončení výroby stropního topení, není tomu tak, ale jak to?

Jde totiž, jako vždy ve fyzice, o vztažnou soustavu. Teplo se předává třemi způsoby vedením (kondukcí), prouděním (konvekcí), které se využívá u radiátorů a nebo lze teplo předávat sáláním. Sálání je vyzařování elektromagnetických vln, dokonce k této tepelné výměně dochází i ve vakuu. Krásným příkladem předáním tepla sáláním je naše Slunce.

My tohoto jevu využíváme, v Klimastěny proudí teplá voda, která předává teplo formou sálání do prostoru. Zahřívá tak jednotlivé objekty, konstrukce a působí příjemně na osoby v prostoru.

Celkový výkon potom kromě rozdílu teplot, Stefanova–Boltzmannova konstanty, materiálu vyzařující hmoty a ovlivňuje také plocha. Pro maximalizaci výkonu a komfortu Klimastěny, využíváme velké plochy jako stropy a stěny.


U stropní a stěnového topení a chlazení lidé mylně nabývají dojmu, že tyto řešení jsou drahé a nedostupné. Opak je však pravdou.

Systém Klimastěna je cenově srovnatelný s podlahovým vytápěním. A když vezmeme v úvahu, že pokud byste chtěli pokrýt jinými systémy stejné funkce, museli byste objekt i chladit například klimatizacemi je systém Klimastěna i o 50% levnější než jiná řešení. K tomu když započteme energetické úspory a tepelnou pohodu, kterou Klimastěna zajišťuje, dostáváme k nadstandardnímu poměru cena/výkon.

 

Pokud jsou ve zdi trubky, jak bych si mohl zatlouci obrázek?

Rozteč jednotlivých trubiček je cca 5cm, jde tedy pouze o to se hřebíkem nebo vrtačkou trefit mezi ně. Pro oba tábora věřících jak ve statistiku, tak i Murphyho zákony, nabízíme tři způsoby jak poličku a další interiérové prvky připevnit bez sebemenších obav.

1.) Uzavřete systém a nechte stěnu ochladit. Navlhčeným hadrem udělejte vlhkou horizontální čáru alespoň 20cm dlouhou. Zapněte Klimastěnu a kde vlhké skvrny mizí jako poslední tam můžete bezpečně vrtat nebo zatloukat.
2.) Systém se nachází 3-5mm pod povrchem a je vyroben z odolného plastu. Zkuste tedy opatrně hloubit díru, pokud narazíte na trubku stačí udělat požadovanou díru 2 cm napravo nebo nalevo.
3.) Další varianta je zapůjčení termokamery.

Pokud mám trubky ve stropě, jak bych mohl instalovat osvětlení a vzduchotechniku nebo boxovací pytel?

Klimastěna je sama o sobě velice variabilní. Při návrhu bereme ohledy na další instalace a využití maxima plochy, elektroinstalace může vést mezi jednotlivými trubičkami, VZT nad systémem a profuky mezi jednotlivými elementy systému. Klimastěna je ze své podstaty oproti ostatním systémům velice lehká a tak nejsou potřeba při instalaci do podhledů žádné zvláštní ukotvení apod. Boxovací pytel doporučujeme upevnit do stropu podle pokynů výrobce, nic méně kotvící prvek může bez rizik procházet mezi trubičkami systému.

Pokud v systému proudí 25°C, jak tím chcete vytopit dům, když v radiátorech je potřeba teplota vícenásobně vyšší?

Pro někoho to může znít šíleně, ale opravdu lze udržet komfort v domě s velmi nízkými teplotními spády.

Jde o to, že člověk, počítač, lednice a tak dále, se chovají vůči svému okolí nikoli jako spotřebič, ale jako zdroje tepla, teplo přímo vyzařují. Nic méně dům má své tepelné ztráty a abychom mohli udržet uvnitř komfortní prostředí, musíme tyto tepelné ztráty pokrýt topným výkonem.

Topný výkon nám říká kolik jsme z tělesa nebo plochy schopni získat tepla. To ovlivňují zjednodušeně tyto faktory, teplota a velikost. Klimastěna tedy využívá maximum plochy při minimální teplotě, pro dosažení požadovaného topného výkonu.

Když budu mít doma “saunu” a trubkama začne proudit ledová voda, musí mi doma začít pršet, nebo ne?

Rosný bod, tedy podmínky za, kterých dochází ke kondenzaci vzduchu, je pro systém limitací, ale s tím se počítá. Systémem lze chladit dvěma způsoby. Buď máme teplotu chladící vody statickou a topíme teplotním spádem nad standardním rosným bodem (16°C-19°C), a nebo máme teplotní spád počítaný dynamicky tedy v závislosti na podmínkách (teplota vzduchu a vlhkost), kdy řídící jednotka přepočítává aktuální rosný bod a míchá co nejchladnější vodu do systému, tímto způsobem můžeme dlouhodobě dosahovat nejvyššího chladícího výkonu. V obou případech je systém zabezpečen proti kondezaci minimálně dvojí ochranou.

1.) Řídící systém pouští do systému pouze vodu s teplotou minimálně 1°C nad rosným bodem.
2.) Nezávislé čidlo kondenzace na rozdělovači systému, které v případě rosení vypne oběhové čerpadlo.

Mít trubky hned pod omítkou po stěně? Jak bych to asi opravoval?

Jako materiál se používá polypropylen druhé generace pro rozvody, ty jsou dimenzovány na 50+°C vodu a 4 – 5 Baru tlaku potrubí. V našem stěnové topení se teplota vody pohybuje od 14°C do 30°C a tlak v potrubí je 1-2 Baru, to znamená, že materiál je zatěžován pouze z poloviny.

Systém po nainstalování před nanesením omítky, je vystaven tlakové zkoušce 9 barů což je 5 násobek provozního tlaku, při které by špatný svár nebo miniaturní poškození hned praskly. Pokud stěnové topení omylem navrtáte, je nutné v místě poškození udělat otvor cca 5×15 cm, kde příčinu odstraníme. Oprava je cca na 15 min, poté se otvor pouze zaštukuje.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o naše služby?

Velmi rádi se Vám ozveme – stačí vyplnit kontaktní údaje!

Jaké služby či produkty Vás zajímají?

AKCE!

Bojler (do 300l) zdarma při nákupu tepelného čerpadla!